FAQ - PŘÁTELSTVÍ

Přátelství je možnost vidět přítele kdy je online, kdy offline. Je to možnost získávat bonusy za jeho kolonie a výzkumy. Je to možnost spojení dvou hráčů v společný pár, který si pomáhá atd.

 
Přátelství můžete uzavřít s jakýmkoliv hráčem, existujícím na světě, na kterém hrajete. Pokud chcete s někým uzavřít přátelství, je nutné mu poslat žádost. To uděláte tak, že kliknete vlevo na hlavní ikariam obrazovce na tlačítko "přátelství" a do příslušné kolonky napíšete přesně znějící jméno toho, koho si chcete přidat mezi své přátele. Jakmile vepíšete jméno do kolonky, odešle se žádost o přátelství.
 

1. Pokud hráč přijme žádost o přátelství

 
Jestliže daný hráč přijme žádost o přátelství, budete stejně tak, jako on, dostávat herní bonusy. Ty jsou za každý provedený výzkum vaším přítelem a za každou nově postavenou kolonii. Čím vzdálenější koloni to je (číselně od 2-12) tím více peněz dostanete. Pokud přítel zakládá 7. kolonii, obdržíte větší obnos než u šesté kolonie. Tento obnos je vyúčtován zlaťáky. To samé platí u výzkumu, ale s tím rozdílem, že nedostanete peníze, ale výzkumné body. Čím dražší výzkum provede váš přítel, tím více výzkumných bodů dostanete. TO SAMÉ PLATÍ I Z JEHO STRANY K VÁM.
 

2. Pokud hráč nepřijme žádost o přátelství

 
Jestliže daný hráč nepřijme žádost o přátelství. Žádost se automaticky ruší a každý z vás si hraje svoji cestou bez jakéhokoliv spojení přes seznam přátel. Maximální počet přátel je 12! Hráč nemusí přátelství přijmout také z důvodu plnosti svého přátelského seznamu. Je proto lepší se s hráčem nejdříve domluvit v soukromé zprávě a pak teprve zasílat žádost. Pokud by hráč odmítl, mohl by vzniknout konflikt.
 

3. Pozvánka do hry ikariam přes URL odkaz

 
Tento způsob zvaní hráčů do hry, je pro vás nejideálnější. Pokud Váš kamarád chce začít hrát ikariam na stejném světě jako vy a chcete si navzájem pomáhat, není nic jednoduššího než udělat následující: Stačí kliknout na oddělení přátelství (pozvat přítele) a zde najít tento odkaz (napsaný červeně). Ten stačí zkopírovat a poslat vašemu příteli, který když se přes něj zaregistruje, hodí ho to co nejblíže vašemu městu, při přeplněném ostrově co nejblíže. PRO TENTO KROK !!!MUSÍTE!!! MÍT MINIMÁLNĚ JEDNO MÍSTO V PŘÁTELÍCH. Po zaregistrování budete dostávat bonusy za všechny kolonie a výzkumy. Největší výhodou této pozvánky je, že hráč bude umístěn co nejblíže k vám a vaše podpora k němu bude rychlá.
 
Printscreeny pro usnadnění a ujasnění hledání a přidávání přátel
 
Zde najdete záložku, ve které se vše ohledně přátelství odehrává -  https://prntscr.com/2f8kp6
Hlavní okno k pozvání přátel + dolní odkaz pro kamarády -  https://prntscr.com/2f8k6r